Aliağa'da tansiyon yükseliyor
Zaptiye

Zaptiye

Aliağa'da tansiyon yükseliyor

13 Mart 2019 - 12:58

Seçim tarihi yaklaşırken Aliağa’da siyasi tansiyon yükseliyor. Son günlerde üst üste gelen yaralama ve dayak olayları sürecin sancılı geçeceğini gösteriyor. Belediye Başkanı Serkan Acar’ın kendisini eleştiren bir işçiyi tokatlaması ile başlayan süreçte olay mahkemeye intikal etmiş durumda ve Serkan Acar’ın yargılanması sürüyor. Daha sonra Acar aleyhinde sosyal medyada paylaşımlar yapan bir vatandaşın ayağından vurulması ile devam eden olaylar zincirinde bu olayın faili son olarak bir temizlik  işçisini dövmekle itham ediliyor. Zincirin son halkası ise Aliağa Ekspres Gazetesi Sahibi Kayhan Yalçınkaya’nın Aliağa’nın göbeğinde gündüz saatlerinde saldırıya uğraması oldu. Saldırganların pervasızlığı ve saldırıların sürmesi seçim ortamının da gergin geçeceğinin ipuçlarını veriyor., Aliağa’da huzurun sağlanması için herkesin taşın altına elini koyması ve bunun için çaba göstermesi gerekiyor. Eminim siyasi parti yetkilileri de bu konuda üstüne düşeni yapacaklardır.

Ancak yine de Aliağa’da görev yapan mülki amirlerin gerekli tedbirleri alması gerekir. Bu konuda gerekli önlemler alındıktan sonra sıra diğer tarafların itidalli davranmasına gelecektir. Gerekli sağduyu gösterilirse münferit olaylar rahatlıkla önlenebilir. Bayraklı da yaşanan saldırılara benzer olaylar yaşanmaz.

Bu süreç demokrasiye ve halkın tercihlerine saygı duyanlar ile kazanmak için her yol mübah diyenleri ortaya çıkaracaktır. Dilerim en küçük bir tatsızlık yaşanmadan yerel seçimler sonuçlanır ve halkın tercih ettiği isim başkanlığı kazanır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum